KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16778027
nr 1677 8027
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Träd vid hus. Signerad, otydlig datering. Olja på duk, 37x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x48 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 februari 2025
kl 18:11:26
3/2 18:06:27
3/2 18:07:08
Artur Bianchini
Läs mer om Artur Bianchini